Miks on vaja eesmärke?
Väga tihti kuulen inimesi ütlemas: “Ma ei tea täpselt, mida ma tahan? Mul on palju erinevaid ideid. Ma ei suuda teha valikut.” Ka küsimust: “Kas ma pean üldse eesmärke seadma, ma lihtsalt lasen elu end kanda ja usaldan elu?” Ja väidet: “Ja, mul on tööl müügieesmärgid, aga need on juhtkonna tehtud, mitte ühiselt seatud.”
Eesmärk on Sinu siht. Nii nagu reisi planeerides tead lõppsihtkohta, et mitte lõputult sihitult ekselda, kehtib sama ka teiste eluvaldkondade jaoks. Pole tähtis, milliseid otsuseid oled teinud minevikus või kus Sa käesoleval hetkel oled, oluline on – KUHU SA SOOVID JÕUDA? Kui Sa seda otsust ei tee, siis oled keskkonna ja muude väliste mõjutajate mängukann: teed kõike natuke, kord siin ja siis seal, aga tõeline rahulolu saavutustest jääb kogemata.
Meil kõigil on mingid unistused, soovid, kirg mingite tegevuste vastu. Kas me julgeme aga nende nimel tegutseda? David S. Schwartz on öelnud, et suurimad hävitusrelvad, millega oma unistusi rünnata on:
1. Enda hukkamõistmine ja pisendamine. Tahaksin teha, jõuda tippu, aga mul pole piisavalt …. oskusi, raha, kogemusi, tutvusi jne.
2. Mugavustsoon. Mõtlemine, et praegu on kõik hästi ja turvaline, kas ma ikka olen valmis selleks muutuseks. Ja nii lähevad aastad, aastakümned….
3. Konkurents. Pidevalt enda teistega või keskmiste näitajatega võrdlemine, mis tekitab tunde, et ei olda “piisavalt head”. Tegelikult on vaja unustada ära konkurendid ja luua kire ning südamega sellist teenust ja toodet, mida Sina ise või valitud sihtgrupp vajab ja rõõmuga tarbiks.
Kui meie fookus on konkureerimisel, muutume me reageerijateks.
Simon Sinek
Kui me keskendume enda arengule ja paremaks saamisele, leiame uuenduslikke lähenemisi.
4. Vanemate sund. Mõelge oma tutvusringkonna peale, vaadake lapsevanemaid enda ümber ja märkate, kui paljud lasevad oma lastel ise oma otsuseid ja teekonda valida, kui paljud suunavad lapsi realiseerima tegelikult – nende endi realiseerimata unistusi (saada tippsportlaseks, saada edukaks juristiks jne). Iga mõtleva vanema soov on, et laps oleks edukaks ja saaks elus hakkama. Laskem noortel teha oma valikuid. Lisaks vanematele mängivad sageli rolli tegelikult ka sõbrad ja keskkond.
5. Perekondlik vastutus. “5 või 10 aastat tagasi oleksin seda teinud, aga praegu on mul liiga palju kohustusi.” – Kindlasti on see tuttav paljudele. Schwartzi hinnagul on see üks suurimaid unistuste hävitusrelvi.
Tegelikult ON igaühel võimalik on eesmärke ellu viia. Kui Sa usud sellesse, et see on võimalik, hakkab alateadvus leidma selle realiseerimiseks ka viise. Sa hakkad märkama võimalusi, mis on olemas olnud kogu aeg ja seda hetke oodanud. Lõpeta endas kahtlemine ja kõhklused, tee otsus, MIDA SINA TAHAD. Mitte kunagi ei ole hilja hakata selle suunas liikuma. Mida varem seda teed, seda rohkem avaneb Sul võimalusi oma saavutuste vilju nautida.
Soovid juhendamist, süsteemset lähenemist muutuste ellu viimiseks, võta minuga ühendust.