Moodsa aja stressis suhted

Moodsa aja suhted
Blogi

Moodsa aja stressis suhted

Pikad tööpäevad, edu saavutamise vajadus, suurenenud laenukoormus, elukallidus, tervishoiumured, maailmas toimuv, pidev kättesaadavus ja sõltuvus nutiseadmetes kogu maailma infomürale, pidevalt kaalutlemine, mida tulevik toob, on tõstnud inimeste stressitaseme uskumatutesse kõrgustesse. Vaatamata moodsa aja võimaluste rohkusele tunnevad inimesed end rohkem eraldatuna ja kurnatuna. Närvilisus kandub nii liikluskultuuri kui suhetesse, kus puudu jääb kannatlikkusest, üksteise mõistmisest ja toetamisest. Stressis olles on sihid kerged kaduma ja tõstatub küsimus – miks ma seda üldse teen? Üritades toime tulla kasvava elamise stressiga – kogu aeg on kiire – kipub kirg paarisuhetest kaduma. Stress võimendab ka partnerite erinevusi, mis headel hetkedel ei häiri, aga pingeolukorras tunduvad ületatamatute erimeelsustena. Nii nagu mehed ja naised reageerivad stressile erinevalt, vajavad nad ka erinevat tuge sellega hakkama saamiseks.

Menufilm “Mida naised tahavad” või John Gray raamatud Marsi ja Veenuse põrkumisest on nende olukordade ilmekad näited. Naised ootavad, et mehed käituksid nagu naised ja mehed ei suuda mõista, mida naised tegelikult vajavad. Vastastikused ootused jäävad välja ütlemata ja esmapilgul väiksena näivad asjad viivad kodus plahvatuseni, milles kannatavad ka lapsed. Tegelikult ei ole probleem kunagi ainult partneris, vaid suutmatuses stressiga toime tulla ja ehk ka soov oma partnerit muuta. Tegelikult tuleks keskenduda hoopis sellele, mida ise vajame, et oleks võimalik ka partnerile enam anda.

Mehed peavad tunda, et neid vajatakse,
ja naised tahavad tunda, et nad poleks üksi.

John Gray

Kuidas erinevustest üle saada ja sooje tundeid täis peresuhteid hoida räägime juba 11.04 pikaaegsete kogemustega pereterapeut Urme Raadikuga Karmo Kivi Haara kontroll grupis.

Jaga enda mõtteid

Soovin inspiratsiooni,
liitun uudiskirjaga

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.