Müü ise või müüakse sulle

IGA inimene müüb absoluutselt IGA päev MIDAGI. Müük ei ole amet, müük ei ole karjäär, müük on ELLUJÄÄMISE ja HEAOLU saavutamise oskus. Müük leiab aset IGA mõtte edasiandmisel või vahetamisel. Sa võid väita vastupidist, aga see ei muuda FAKTI, et Sa oled IGA päev MÜÜGIINIMENE.

Sõnaraamatu järgi on MÜÜMINE tegevus, millega veenda või mõjutada teist osapoolt midagi heaks kiitma või tegema. Mida me teeme hommikust õhtuni? Veename abikaasat mõnda mõtet heaks kiitma, veename last, et ühte või teist tegevust on tema enda huvides teha. Kui veenmine ei aita, kasutame mõjutamise vahendeid jne.

Sama juhtub töö juures: me peame läbirääkimisi oma töökaaslastega, koostööpartneritega, võimalike uute klientidega, tööandjaga palgatõusu saamiseks

Ka meis endis on justkui kaks inimest ehk osapoolt – ratsionaalne ja emotsionaalne. Tegeleme, mõjutame ka iseennast iga päev tegema tegevusi, mida teame, et on vajalik teha, et saada paremaid tulemusi, aga ….

Pole oluline, millised on meie rollid peres või tööl, millalgi pead kedagi milleski ikka veenma. Ja see on oma olemuselt müük.

Sinu oskus teisi veenda ja mõjutada soovitud suunas määrab, lisaks reaalsele müügitulule, ka Sinu elu kvaliteedi, sissetulekud ja suhete kvaliteedi. Peamine ebaedu põhjus ei ole mitte kapitali puudus, vaid võimetus müüa, veenda, läbi rääkida ja teisi omaga nõusse saada. Müük leiab aset iga mõtte edasiandmisel.

Päris tihti pöörduvad inimesed minu poole küsimusega, et kuidas luua oma ettevõte, olemasolevas töökohas ei väärtustata mind piisavalt, tahaksin ise teha. Minu vastus on alati – “Väga hea, oled Sa oled valmis endale tööandjaks hakkama. Oled Sa aga valmis investeerima ka aega, raha ja vahendeid selleks, et ettevõte korralikult käivitada? Oled Sa valmis oma pakutavaid tooteid ja teenuseid oma sotsiaalmeedikanalites ka ise reklaamima?” Miks ma seda teen? Kui tajun kõhklusi, siis suure tõenäosusega pole see inimene valmis veel ettevõtjana alustama. Minu soovitus talle on, et kui olemasolev palgatöö  töötajale meeldib, minna hoopis esimese sammuna ülemuse jutule ja veenda teda oma headuses, et saada palgatõusu. See on suurepärane võimalus testida oma müügioskusi.

Selleks, et saada paremaks “müügis” ehk veenmises, tuleb kõigepealt endast aru saada. MIS on see, mis Sind ennast inspireerib ja motiveerib. Seejärel tähelepaneliku kuulajana mõista, mis on teise osapoole jaoks oluline ja osata läbi teatud suhtlusetappide oma ideed veenvalt esitada.

Alati on seltskonnas mõni, kes rääkides müügist, ütleb, et talle ei meeldi müüa. Kui ma küsin, miks ei meeldi, siis reeglina vastust ei tule. Mõned siiski nendivad, et neile ei meeldi äraütlemisi saada. Kellele meeldiks? Mõni ütleb, et on selleks liiga laisk? Hmm…
Tegelikkuses on sageli põhjuseks hoopis see, et inimene ei usu teenusesse-tootesse, mida ta pakub. Tal puudub ka arusaamine, kuidas tõhusalt sõnumit edastada ehk “müüa”. See kõik on aga õpitav. Soovid Sa neid oskusi omandada? Kui jah, siis vaata minu koolituste seas sobivaim.

 

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.