Otsuse tegemise kuldreegel

Mulle meeldib ütlemine: “Keegi ei näe meie otsuste tegemise protsessi, kuid peaaegu alati nähakse nendest otsustest sündivaid tulemusi.” Ehk siis Sinu tulemused räägivad Sinu lugu. Seda, kui enesekindel Sa oled, kui selged on Sinu eesmärgid ja sihid.

Miks on vaja teha otsuseid? Kui Sina seda ei tee, teeb keegi teine selle Sinu eest ja see otsus ei pruugi Sulle meeldida. Otsuste tegemine loob korra Sinu mõtetes, rahustab meele ning see peegeldub ka objektiivsesse maailma – Sinu tulemustesse.

Üks otsuse tegemise kuldreegel on –
OTSUSTA NÜÜD, NENDE TEADMISTE JA VÕIMALUSTEGA, MIS SUL HETKEL ON. 

Miks enamus inimesi ei saa kunagi meisterlikuks otsuse tegijaks? Nad lubavad oma ressurssidel dikteerida, kas ja millal nad otsuse teevad. Julgen väita, et inimesed üldiselt teavad, mida nad soovivad, kuid otsuseid ei julgeta teha. Vahet pole, kas selleks on siis autoost, soojamaareis, töökohavahetus, juhtimisotsuse tegemine vms. Kui on otsuse tegemise hetk, TEE OTSUS nende teadmistega, mis Sul hetkel on või siis pane endale tähtaeg otsuse tegemiseks, kui tõesti arvad, et pead lisainfot hankima. Saa lahti edasilükkamise harjumusest. Mõtle, kas lisainfo hankimine muudab otsuse kvaliteeti? Enamasti mitte, küll on aga otsustamatusel reeglina kallim hind! (aastad mööduvad kiirelt, aasta-aastalt kasvavad hinnad, viimasel hetkel tehtud reisiotsused on üldiselt kallimad jne). Ära lükka otsuse tegemist umbmäärasesse tulevikku, eriti Sinu jaoks väga tähtsate otsuste tegemise, vabane edasilükkamise harjumusest. Tee otsus antud ajahetkes olemasoleva infoga. Tee otsus ja usalda iseennast ja oma teekonda, et muutus saaks toimuda.

KUI TEED OTSUSE, HAKKAVAD ASJAD JUHTUMA!

Mitte kunagi ära lase rahal mõjutada end otsustamishetkel, kas teed  seda või ei tee. Oluline on, KAS Sa soovid seda teha või mitte? On inimesi, kes arvavad, et see on absurdne. Pole kuidagi võimalik teha otsust enne, kui on olemas vahendid. See on nende vaba voli, kui nad soovivad nii mõelda, kuid sellega nad lihtsalt piiravad iseennast. Ehk see polegi nende enda viis mõelda, vaid hoopis päritud arvamus mõnelt vanemalt pereliikmelt, sõbralt või kelleltki kolmandalt, mis on selle inimese poolt lihtsalt omaks võetud.

Kuidas Sa veedad oma päevi? Millist toitu tarbid? Mitu tundi öösel magad? – Vastused neile küsimustele on Sinu otsused. Sinu otsuste kvaliteet määrab Sinu tulemused.

Põhjusi, miks otsuste tegemine on paljude jaoks keeruline või tehakse valesid otsuseid, on Sandy Gallagheri sõnul erinevaid, kuid peamised neist on:

  • Inimesel on otsuste edasilükkamise harjumus
  • Kardetakse ebaõnnestuda
  • Ei olda inspireeritud ega motiveeritud
  • Meeldib järgneda massidele, sest nii on mugav ja turvaline
  • Kaldutakse asju üle analüüsima ja kaotatakse väärtuslikku aega

Loomulikult on hirmutav teha midagi, mida Sa kunagi varem teinud pole. Üle analüüsimise oht on eriti siis, kui soovitakse luua kogu tervikpilti, et olla võimeline planeerima iga järgmist sammu. Maailm meie ümber muutub kiiresti ja nii nagu pimedas autoga sõites saad näha valgusvihus teed vaid järgmise kurvini, on ka elus. Tee üks otsus ja samm korraga. Jõuad kiiremini kohale. Usu endasse!

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.