Uued rollid nõuavad uusi minapilte

Maailm meie ümber on pidevas muutumises, niisamuti kui me ise ning rollid, mida igapäevaselt täidame. Sama segaduses kui on lapsest täiskasvanuks sirguv puberteet, on tegelikult ka täiskasvanud, kui satuvad uude olukorda: abielluvad, lahutavad, tõusevad ametiredelil, kaotavad töö. Sattudes uude rolli tekib segadus, sest inimesel on olemas mingi ettekujutus uuest rollist. See ettekujutus on tekkinud teiste juttude, meedia, keskkonna jne poolt jagatud info põhjal. Sisemine segadus kipub võimenduma, kui ka eelnevalt pole inimesel olnud selget arusaamist iseendast, kes ta on ja mida elus väärtustab.

Oma minapildi loomine või selle muutmine ei tähenda oma mina täiustamist, vaid enda kohta käiva kujutluspildi, enda kohta käiva hinnangu, enda kohta käiva arusaama muutmist. Parema minapildi loomine ei tähenda seda, et muudad ennast, vaid seda, et julged ennast avada ja valla päästa Sinus peituva potentsiaali.

Kust alustada?

Alusta endale eesmärgi seadmisest. Sea endale eesmärk, mis on Sinu jaoks oluline ja mille nimel tõused voodist igal hommikul energiliselt ja entusiastlikult. Mida tahad Sina, mitte teised Su ümber? Sul pole vaja vaevata pead, mida teised Sinu eesmärgist arvavad.

Ole parem suhtleja. Paljud sisemised segadused tulenevad halbadest kogemustest inimsuhete vallas. Ootame ja loodame, et teised tõlgendaksid olukordi meiega sarnaselt ja käituksid vastavalt, tegelikult on igaühel oma tõekspidamised “õigest” käitumisest. Tegevused, mis ühe jaoks tunduvad elementaarselt viisakad ja inimlikud, pole seda teise jaoks. Enamasti ei soovi teine inimene Sind kannatama panna, vaid toimetab enda tõekspidamistest lähtuvalt.. Püüa teist inimest mõista, väljenda oma tundeid, ole julge. Ära tõmbu endasse, ega hakka end õõnestama mõtetega, et Sa pole piisav või milleski hea. Oled küll! Ütleja peale solvuda pole ka mõtet. Sa ei pea olema sõber inimesega, kes seda ei soovi. Lahenda olukorrad, et nad ei hakkaks Sind vaevavama ega muudaks Sind ebakindlaks. Õpi kogemusest ja liigu lithsalt edasi. Edukad isiksused huvituvad teistest inimestest ja arvestavad nendega. Nad austavad teiste inimeste väärikust ega kasuta neid etturitena iseenda ambitsioone rahuldades. Olles osavõtlikum teiste suhtes, oled mõistav ja leebem ka iseenda vastu.

Mõista, et enesekindlus kasvab samm-sammult. Tehes midagi esimest korda tunneme end ebakindlalt, sest meil puudub kogemus. Enesekindlus tugineb edu kogemisele. See kehtib nii autoga sõitma õppimisel, avalikkuse ees esinemisel kui sportlike eesmärkide täitmise puhul. Harjutamine teeb meistriks. Teel oma eesmärgini võid kogeda ka ebaõnnestumisi. See on kasvamise üks osa. Selleks, et enesekindlus kasvaks, on VAJA KUJUNDADA endas HARJUMUS mäletada vaid EDUKAID olukordi. Vaata alati ettepoole, mitte tagasi, unusta läbikukkumised! Meil, inimestel, on võimalik seda teha – valida mõtteid ja seda, millel oma fookuse hoiame. Otsusta, et viid oma eesmärgi ellu! Unusta negatiivste kogemuste võimendamine ja hoia mõtetes elavalt vaid õnnestumisi, mis aitavad Sul hoida oma fookust ebakindluse hetkedel.

Aktsepteeri ennast! Tõeline edu või eheda õnnetunde kogemine pole võimalik enne, kui inimene end aktsepteerib. Kõige õnnetumad on need, kes pingutavad vaid selleks, et iseennast ja teisi veenda selles, et nad on midagi muud, kui nad tegelikult on. Alusta sellest, et aktsepteerid end sellisena nagu oled. Õpi emotsionaalselt taluma ebatäiust iseendas. Oma puuduste mõistmine ja nende mõistlik tunnistamine on vajalik, aga end nende pärast materdada ja lausa vihata – see on katastroof! Ole Sina ise, tunne end mõnusasti tehes tegevusi, mida väga armastad. Las teised ütlevad ja arvavad, mida tahavd. Sina USU ENDASSE. ja astu oma eesmärgi poole innukalt, sest nii saad üle igast teele sattuvast takistusest!

Kui tunned, et pakuks väärtust ka teistele, siis jaga palun!

Iga päev loeb! Alusta juba täna

Sa oled iseenda õnne ja edu looja!

Sina ütle, mida soovid ja viime selle koos ellu!
Broneeri aeg kalendris 30-min vestluseks (tasuta) ja oled ühe sammu võrra oma eesmärgile lähemal.